Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sistemi vücudun en önemli sağlık problemlerinin başındadır. Vücudunuzda bulunan bir kapı gibi düşünebilirsiniz. Bu kapı vücudunuzda bulunan yararlı hücreleri korumakta ve sağlığınıza etki edecek hücrelere karşı adeta savaş açmaktadır. Vücudunuzun bağışıklık sistemi ne kadar kuvvetli olursa o kadar hastalığa yakalanma oranınız düşmektedir. Bunun için bağışıklık sisteminizin oldukça kuvvetli olması gerekmektedir bunun içinde ek takviyeler kullanılması en faydalı yöntemdir. Bağışıklık sisteminin en kolay ve en hızlı güçlendirici Arı Sütüdür.

Arı sütü, arılarda bulunan yutak bezleri sayesinde salgılamış oldukları bir maddedir. Bu süt bal arılarında bulunan bal özleri, enzimler ve vücutlarında bulunan milyonlarca çiçek özünde oluşmaktadır.  Kıvamı sağlıklı olanların beyaz ve koyu sarıdır. Keskin bir kokuya sahiptir. Tadı ekşi bir yapıdadır. Arı sütü insanların üreme organlarında oldukça etkili bir yapıya sahiptir. İçeriğinde doğada bulunan toplanması zor olan bütün mineral, vitamin ve maddeleri barındırmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanında çağımızın en büyük sorunu kanser hücrelerine de karşı koruma etkisi bulunmaktadır. Vücudumuzun genel fonksiyonlarını güçlendirmesiyle dayanıklılığımızı arttırmaktadır. Arı sütü üzerinde dünya genelinde araştırmalar devam etmektedir. Bilinmeyen 100lerce maddenin bulunduğu söylenmektedir.

Arı Sütü Nasıl Tüketilmelidir?

Arı sütü bal yardımıyla karıştırılarak vücudunuzun performansını arttırmakta yardımcı olacaktır. Vücudunuzda bulunan yaşlanmanıza sebep olacak hücrelerinizi yenileyecektir. Özellikle hormon üretiminde sorun yaşanan bazı dönemler bulunmaktadır. Ergenlik döneminde ve hamilelik dönemin hormon gelişimlerini desteklemektedir ve sağlıklı olarak üremesine yardımcı olmaktadır.

Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

 • İçerisinde bulunan antioksidan sayesinde kanser hücrelerine karşılık savaş açarak güçlendirmektedir.
 • Sporcuların kemik yapısının güçlü olması gerektiği için ve en çok sorun yaşadıkları kas ve eklem ağrılarını önlemektedir. Bunun yanı sıra vücutlarında oluşabilecek tahrişlere karşı enfeksiyon kapma olasılığını ortadan kaldırır.
 • Kan basıncımızı dengelemektedir bununla birlikte kalp hastalıklarını ve damar sertleşmesini önler.
 • Uyku problemi yaşayan kişiler için gece yatmadan önce bir kaşık kullanılırsa eğer uyku sorunu ortadan kalkar. Bununla birlikte uyku esnasında vücudunuzda bulunan hücrelerin sağlıklı yenilenmesine yardımcı olur.
 • Cildinizde bulunan yaşlanmayı sağlayan hücrelerin oluşumunu engellemektedir ve böylelikle genç hücrelerinizin sayısını arttırmaktadır. Böylelikle vücudunuzda oluşacak darbe, yara ve ya çiziklerin iyileşmesini hızlandırır.
 • Hareket direncinizi vücudunuzda arttırır.
 • Kanınızda bulunan zararlı toksinlerin azalmasını sağlar ve eklemelerinizde oluşan ödemlerin oluşmamasını sağlar.
 • Hamile kadınlar için bebeğinizin zihinsel ve bedensel gelişimini destekler.
 • Hafızası zayıf olan kişilere karşılık güçlendirici etkisi bulunmaktadır.
 • Alzheimer hastaları ve riski altında olan kişilerin uzmanlar tarafından her daim önerdikleri bitkidir. Sürekli olarak tüketilmelidir.
 • Mide faaliyetlerinizi düzene sokarak sindiriminizi kolaylaştırır.
 • Bağırsak sorunlarınızı düzene sokar ve kabızlık, şişkinlik sorunlarınızı çözüme kavuşturur.
 • Kullanmış olduğunuz şampuan ve kremlerinize iki çay kaşığı kadar eklediğinizde saç dökülmelerine son verir ve saçınızın artmasını sağlar.
 • Arı sütünüzü normal bir süt ile karıştırdığınızda bunu yüz masketi olarak kullanabilirsiniz.

Sormak istediğiniz soruları veya önerilerinizi aşağıdan yazabilirsiniz.

YA Facebook ile yorumunuzu bırakın